FILMOVÉ ÚTERKY // vstup volný / komorní sál o kapacitě 30 míst / Žižkov

Zaměřujeme se na projekce dokumentárních filmů české i zahraniční produkce dotýkajících se rozličných celospolečenských témat, palčivých otázek týkajících se našich životů & problematiku globálního rozměru /chudoba, ekologie, LGBT komunita, sénium a mnoho dalšího/, na taková témata, která bychom neměli přehlížet.
Nabízíme také pro zpestření celovečerní filmy & filmy pro rodiny s dětmi.

| ZÁŘÍ 2019 |

17. září / úterý / 19.30
Sakawa / režie: Ben Asamoah / Belgie, Nizozemsko 2019 / 81 min.

Tři mladí lidé z Ghany si založili netradiční živnost. Z naivních uživatelů internetu z Ameriky a Evropy lákají na seznamkových portálech peníze.Kdo jsou lidé, kteří odesílají e-maily s oznámením, že jste vyhráli v loterii, a kdo se doopravdy skrývá za profily vnadných žen na internetových seznamkách? Režisér snímku se vydal do Ghany, kde si tímto způsobem přivydělávají celé komunity. Ve svém úsilí si dopomáhají všemi dostupnými prostředky - napodobováním ženského hlasu po telefonu i zapojením kouzelníků, černé magie a voodoo. Zábavný i velmi osobní dokument sleduje snahu několika postav vymanit se z chudoby tím, že lidem z bohatých zemí zprostředkovávají jejich nenaplněné touhy.


KAŽDÉ POSLEDNÍ ÚTERÝ V MĚSÍCI // 19.00 - 20.30
/ CYKLUS FILMOVÝCH PROJEKCÍ FAMU & LEKTORSKÉ ÚVODY

// VSTUP VOLNÝ// kapacita 30 osob / rezervace nutná není, ale pokud chcete mít jistotu, můžete si zamluvit místo: suteren@r-mosty.cz

Cyklus projekcí studentských filmů vám představí výrazná díla studentů FAMU napříč katedrami. Každá projekce bude doplněna lektorskými úvody jednotlivých filmů, které budou poukazovat na okolnosti jejich vývoje a výroby. Diváci se mohou dozvědět o možnostech studia na největší filmové fakultě u nás.

V roce 2014 vyhlásil prestižní filmový časopis The Hollywood Reporter žebříček nejlepších filmových škol na světě. Pražská FAMU se tehdy umístila na 4. místě! Přijďte se sami přesvědčit o tom, jestli je to zasloužené. Připravili jsme pro vás výběr krátkých filmů z FAMU, které na fakultě vznikly v posledních několika letech. Pásmo skládáme tak, abychom vám představili pestrost autorských přístupů vyučovaných na různých katedrách: od hraného filmu, animace, přes dokument k experimentálnímu filmu.

// VSTUP VOLNÝ// kapacita 30 osob / rezervace nutná není, ale pokud chcete mít jistotu, můžete si zamluvit místo: suteren@r-mosty.cz

TĚŠÍME SE NA VÁS!

| UPLYNULÉ PROJEKCE |

| filmový program KCH SUTERÉN MŮŽETE SLEDOVAT TAKÉ NA ČSFD

20. srpna 2019 / 19.00 / NEVIDITELNÉ
/ Francie 2018 / 102 min. / režie: Louis-Julien Petit / Aerofilm s.r.o.

Citlivá a empatická komedie vypráví o čtyřech pracovnicích, které se v denním centru na předměstí francouzského města snaží pomoci ženám ve složité životní situaci. Když má být centrum kvůli úřednímu rozhodnutí uzavřeno, jeho zaměstnankyně se nevzdávají a berou situaci do vlastních rukou. Od teď udělají vše pro to, aby svým návštěvnicím pomohly postavit se znovu na vlastní nohy, i když to bude znamenat porušení spousty pravidel. Někdy je totiž potřeba spojit síly, postavit se problémům čelem a jít štěstí naproti! Vnímavý snímek plný humoru, naděje a autentických hereckých výkonů ukazuje, že za každým "neviditelným" člověkem z okraje společnosti stojí silný příběh a že s pomocí a podporou ostatních lze překonat i ty nejtěžší překážky.

9. července 2019 / 15.30 / KRAJINA V TÍSNI
/ Česká republika  2017 / 52 min. / režie: Petr Jančárek / Člověk v tísni o.p.s.

Vzpomínky na povodně před několika lety odešly s velkou vodou a dnes spíš Česko řeší problém sucha. Nový film z produkce Člověka v tísni ukazuje, jak spolu obojí souvisí. Bleskové záplavy i vysychání krajiny jsou projevem proměn globálního klimatu i důsledkem našeho zacházení s přírodou. Film zdůrazňuje dlouhodobý a dalekosáhlý důsledek špatného nakládání s českou krajinou. Jedná se o mezigenerační dialog akcentující dopad našeho jednání na životy našich dětí. Kombinuje výpovědi odborníků, záběry aktuálních problémů i animované sekvence.

Dokumentární film KRAJINA V TÍSNI vyrobila společnost Člověk v tísni v souvislosti s masivní pomocí, kterou opakovaně poskytuje při povodních v ČR. Hodinový televizní dokument poukazuje na nezdravý stav české krajiny v souvislosti s probíhající klimatickou změnou, zabývá se problematikou vodního režimu a hospodaření s vodou v Čechách, akcentuje podceňované nebezpečí sucha. Jako zjevný a viditelný symptom je ve filmu použit fenomén českých a moravských povodní posledních desetiletí, které jsou stále v živé paměti obyvatel naší země. Celou problematiku pak předkládá v globálních, celosvětových souvislostech. Jednou ze záměrně vybíraných cílových skupin diváků jsou vlastníci zemědělské půdy, tedy přibližně 2,5 milionu lidí. Jen malá část z nich na vlastních pozemcích sama hospodaří, většina svou půdu pronajímá za nevýhodných podmínek velkým zemědělským holdingům. Narace dokumentu je volena tak, aby zároveň oslovoval mladé lidi, proto jsou ve filmu použity nejen rozhovory s odborníky, dokumentární i historické záběry,ukazující probíraná témata, řada exkluzivních leteckých záběrů české krajiny, ale také animovaný příběh, který diváka provází celým dokumentem.

DOSPĚLÝM ZE DNE NA DEN

18. ČERVEN 2019 / 19.00 / ČESKO 2018 / REŽIE: IGOR CHAUN
FILMOVÁ PROJEKCE + BESEDA S ORGANIZACÍ MIMODOMOV O.S. & JEDNÍM Z AKTÉRŮ

Dokumentární film mapuje příběhy několika - dnes již dospělých - lidí, kteří vyrůstali v dětském domově. Museli se vypořádat s tím, že nepoznali rodičovskou lásku, a čekal je velmi těžký start do dospělého života. Každý z nich si s tím poradil po svém. Děti jsou odložené a zažívají velká vnitřní traumata a bolesti. Když se pak mají vydat do dospělého života, neví si rady a tápou. Poté, co opustí dětský domov, setkávají se s nečekanými nástrahami a životními překážkami, které více než polovinu z nich stáhnou na společenské dno. Děti z dětských domovů zažívají při svém přechodu do dospělého života velmi silný náraz. Rádi bychom tímto dokumentem apelovali na zákonodárce
... aby se o děti vycházející z dětských domovů začal někdo zajímat a byla jim podána pomocná ruka. Dokument Dospělým ze dne na den ukazuje příběhy s dobrým koncem i ty, které skončily nešťastně. Ne však vinou dětí samotných.

| KVĚTEN 2019 |

7. KVĚTEN 2019
15.00 / ŠVÉDSKÁ TEORIE LÁSKY /
Švédsko 2015 / 76 min. / režie: Erik Gandini
Švédsko se vydává za modelový příklad sociálního státu. Za kulisami novodobého ráje na zemi se ovšem odehrává překvapivé drama. V roce 1972 přišli politici s přelomovým programem "Rodina budoucnosti". Měl stvořit moderní společnost, kde bude důraz kladen na nezávislost každého občana, jemuž ve štěstí nesmí bránit ani vztahy k dětem, partnerům či rodičům. Po čtyřiceti letech experimentu sociálního inženýrství je Švédsko zemí zpřetrhaných rodinných vazeb. Lidé často žijí sami a sami umírají, aniž někomu chybí. Přirozenou pospolitost nahrazují uměle tvořené sociální skupiny. Šokující výpověď vyprávěná formou filmové eseje.

14. KVĚTEN 2019
19.00 / MANŽELSKÉ ETUDY: NOVÁ GENERACE /
Česko 2019 / 91 min. / režie: Hana Třeštíková
Mirka a Kuba se seznámili na technoparty, narodila se jim dcera a rozhodli se vzít. Svatbou začíná sedm let štěstí, lásky i bolestivých pádů. Mladá dvojice čelí odvěkým výzvám, ale také lákadlům a záludnostem života v současném Česku. Přichází stěhování za město, druhé dítě, hypotéka, krize. Dokáže rodina společně překonat největší překážku? Pomocí časosběrné metody zachycuje Hana Třeštíková ve svém režijním debutu soukromá dramata strhujícím způsobem. Navazuje
tak na dílo své matky Heleny, která tento populární formát proslavila.

21. KVĚTEN 2019
15.00 / REVIVAL /
Česko 2013 / 111 min. / režie: Alice Nellis
"Ještě jednou si pořádně . . ." Smoke, to byli čeští Rolling Stones. Za nejasných okolností se ale v roce 1972 rozpadli a každý ze čtyř bývalých muzikantů se s údělem rockera ve výslužbě vyrovnal po svém...

28. KVĚTEN 2019
19.00 - 20.30 / PROJEKCE KRÁTKÝCH FILMŮ FAMU & LEKTORSKÉ ÚVODY

Představíme vám výběr krátkých filmů jedné z deseti nejlepších filmových škol na světě - pražské FAMU! // KAŽDÉ POSLEDNÍ ÚTERÝ V MĚSÍCI


| DUBEN 2019 |

2. DUBEN 2019
15.00 / ÍBĚH KOČEK / Čína 2018 / 90 min. / režie: Gary Wang / RODINNÝ ANIMÁK

19.00 / SEZN@MKA / Česko 2016 / 90 min. / režie: Zita Marinovová /Sezn@mka je komedie o mužích, ženách & internetové seznamce.

9. DUBEN 2019
15.00 / POŠŤÁK PAT / Velká Británie 2014/ 88 min. / režie: Mike Disa /Vyhraje pošťák Pat pěveckou soutěž a zachrání svět?
19.00
/ CIGÁN /
Slovensko, Česko 2011/ 103 min. / režie: Martin Šulík
Při příležitosti Mezinárodního dne Romů / 8. dubna / promítáme příběh čtrnáctiletého Adama.


16. DUBEN 2019

15.00 / PÍSEŇ MOŘE / Irsko / Dánsko / Belgie / Lucembursko / Francie 2014 / 94 min
Nádherně animovaný svět keltských mýtů a nadějeplné vyprávění / o síle rodičovské a sourozenecké lásky vynesly mladému režisérovi nejen srovnání s největšími mistry animovaného filmu, ale také už druhou nominaci na Oscara.

18.00 / ŠPÍNA / Slovensko, Česko 2017/ 87 min. / režie: Tereza Nvotová / & 19.30 navazuje přednáška na téma domácí násilís psychoterapeutem Mgr. Lukášem Kutkem

23. DUBEN 2019
15.00 / PÍSEŇ MOŘE / Irsko / Dánsko / Belgie / Lucembursko / Francie 2014 / 94 min / Nádherně animovaný svět keltských mýtů a nadějeplné vyprávění o síle rodičovské a sourozenecké lásky vynesly mladému režisérovi nejen srovnání s největšími mistry animovaného filmu, le také už druhou nominaci na Oscara.
19.30
/ SETKÁVÁNÍ S OSOBNOSTMI VEŘEJNÉHO ŽIVOTA

výkonná ředitelka UNICEF Pavla Gomba hostem Jana Bárty

30. DUBEN 2019

15.00 / CESTA DO PRAVĚKU / Československo 1955 / 93 min. / režie: Karel Zeman
Kultovní celovečerní fantasticko - dobrodružný film Karla Zemana,
který ukazuje prehistorická stadia vzniku Země, flory a fauny.
19.00 - 20.30 / KAŽDÉ POSLEDNÍ ÚTERÝ V MĚSÍCI
PROJEKCE KRÁTKÝCH FILMŮ FAMU & LEKTORSKÉ ÚVODY / FreeCinema
Představíme vám výběr krátkých filmů jedné z deseti nejlepších filmových škol na světě - pražské FAMU!

________ JIŽ ODPROMÍTÁNO _______

12. BŘEZEN 2019
15.00 / PROJEKT BABIČKA / Maďarsko, Velká Británie 2017/ 93 min.,  režie: Bálint Révész / Tři mladí filmaři se ve velmi osobním a hravém snímku snaží oživit vzpomínky svých babiček. Zorganizují setkání. Maďarská židovka, dávná obdivovatelka Hitlera a bývalá britská špionka se vydávají na netradiční road trip. FF JEDEN SVĚT / PROMITEJITY.CZ
19.30 / SETKÁVÁNÍ S OSOBNOSTMI VEŘEJNÉHO ŽIVOTA
dánská dokumentaristka Brit Jensen hostem Jana Bárty

19. BŘEZEN 2019
15.00 / STÁT SE TÍM, KÝM JSEM BYL / Jižní Korea 2017 / 95 min. / režie: Gary Wang / Pětiletý Padma Angdu není obyčejný chlapec. Byl rozpoznán jako reinkarnace duchovního učitele v Tibetu. Chlapce vezme pod ochranu starý mnich a léčitel a následujících sedm let mu je oporou. FF JEDEN SVĚT / PROMITEJITY.CZ
19.00 / OKRESNÍ PŘEBOR: POSLEDNÍ ZÁPAS PEPIKA HNÁTKA / ČR 2012 / 102 min. / režie: Jan Prušinovský
Film vychází z populárního televizního seriálu Okresní přebor.
Jak sám název naznačuje, ve filmu se objeví legendami opředená postava trenéra s licencí - Josefa Hnátka. Protože v samotném seriálu se tento muž vyskytoval pouze jako popel rozprášený na houslickém hřišti, rozhodli se tvůrci, že ho divákům představí i ve své živoucí podobě. BONTONFILM

26. BŘEZEN 2019
15.00 / BLÁZNIVÝ PETŘÍČEK / Francie 1965 / 112 min. / režie: Jean-Luc Godard / Jeden z nejznámějších filmů francouzské nové vlny přináší mladým divákům neočekávaný a zneklidňující umělecký zážitek. Bláznivá cesta Ferdinanda a Marianne před zákonem je metaforou o hledání lidské i umělecké svobody. CINED
19.00 - 20.30 / PROJEKCE KRÁTKÝCH FILMŮ FAMU & LEKTORSKÉ ÚVODY / KAŽDÉ POSLEDNÍ ÚTERÝ V MĚSÍCI  / FREE CINEMA
Představíme vám výběr krátkých filmů jedné z deseti
nejlepších filmových škol na světě - pražské FAMU!
____________

5. BŘEZEN 2019
15.00 / PŘÁNÍ K MÁNÍ / ČR 2017 / 105 min. / režie: Vít Karas
Příběhy několika podob lásky: trampoty náctiletého Alberta,
láska mezi Albertovými rodiči, láska rodičovská. BONTONFILM
19.00 / BOHU ŽEL / ČR 2018 / 80 min. / režie: Saša Dlouhý
Českem už pár let otřásá virtuální uprchlická krize. Dokument Saši Dlouhého dává planou hysterii do ostrého kontrastu s reálným obrázkem života šesti lidí, kteří u nás hledají útočiště. Příběhy šesti lidí, kteří unikli před válkou či pronásledováním, jsou si podobné. Spojuje je touha po novém začátku. FF JEDEN SVĚT / PROMITEJITY.CZ

| ÚNOR 2019 |

5. ÚNOR 2019
15.00 / DUCH ÚLU / Španělsko 1973 / 97 min. / režie: Víctor Erice / Píše se rok 1940. Ve španělské vesničce, těsně po občanské válce, promítá putovní kino Frankensteina od Jamese Whaleina. Obyvatelé jsou fascinováni. Stejně tak Ana, osmiletá holčička, podléhá duchu hrůzostrašného monstra. / 11+

12. ÚNOR 2019

15.00 / ÚKRYT / Bulharsko 2010 / 88 min. / režie: Dragomir Sholev / Rodiče dvanáctiletého Rada byli natolik zaneprázdněni přepínáním televizních programů, vařením a povídáním si o politice, že neměli čas si všimnout, že vyrostl. Teď nechápou, proč se potom, co na dva dny zmizel, neomluví za to, že je vyděsil, ani proč je zřejmě připravený utéct znovu s prvním feťákem, kterého potká na ulici. / 11+
19.00 / PÁRA NAD ŘEKOU / ČR, SR 2015 / 83 min. / režie: Filip Remunda, Robert Kirchhoff / Celovečerní hudební dokumentární film nahlíží ve sledu absurdních obrazů do životů tří mimořádných jazzmanů: trumpetisty Laca Décziho, saxofonisty Ľubomíra Tamaškoviče a kontrabasisty Jána Jankejeho ...

19. ÚNOR 2019

15.00 / PŘÍBĚH KOČEK / Čína 2018 / 90 min. / režie: Gary Wang / Kocour Marvin se svým synem Samem to vyhráli. Žijí si na vysoké noze pohodlného domova, na svět koukají z výšky mrakodrapu a vůbec nic jim nechybí. Znáte ale děti, chtějí poznat svět, něco zažít a malý kocourek by se navíc strašně rád podíval do pověstného ráje koček ... / RODINNÝ ANIMÁK
19.00 / ÚSMĚVY SMUTNÝCH MUŽŮ / Česko 2018 / 92 min. / režie: Dan Svátek / Úsměvy smutných mužů přiblíží příběhy úspěšných chlapů, kteří se přes dno lahve dostali na samotné

dno života. Na dno, odkud vede už jen cesta vzhůru. Předlohou k filmu je kniha Josefa Formánka

26. ÚNOR 2019
15.00 / NEJŠŤASTNĚJŠÍ DÍVKA NA SVĚTĚ / Rumunsko 2008 / 100 min. / režie: Radu Jude / Delia, 18letá dívka, vyhrává krásné auto v soutěži společnosti vyrábějící pomerančový džus. Na oplátku má Delia učinkovat v reklamě, která přednosti tohoto džusu vychvaluje. Delia však není žádná herečka. Natáčení reklamního spotu se komplikuje a počet záběrů narůstá... / 15+

19.00 - 20.30
/ PROJEKCE KRÁTKÝCH FILMŮ FAMU & LEKTORSKÉ ÚVODY / KAŽDÉ POSLEDNÍ ÚTERÝ V MĚSÍCI
Cyklus projekcí studentských filmů vám představí výrazná díla studentů FAMU napříč katedrami. Každá projekce bude doplněna lektorskými úvody jednotlivých filmů, které budou poukazovat na okolnosti jejich vývoje a výroby. Diváci se mohou dozvědět o možnostech studia na největší filmové fakultě u nás.

V roce 2014 vyhlásil prestižní filmový časopis The Hollywood Reporter žebříček nejlepších filmových škol na světě. Pražská FAMU se tehdy umístila na 4. místě! Přijďte se sami přesvědčit o tom, jestli je to zasloužené. Připravili jsme pro vás výběr krátkých filmů z FAMU, které na fakultě vznikly v posledních několika letech. Pásmo skládáme tak, abychom vám představili pestrost autorských přístupů vyučovaných na různých katedrách: od hraného filmu, animace, přes dokument k experimentálnímu filmu.

// VSTUP VOLNÝ// kapacita 30 osob / rezervace nutná není, ale pokud chcete mít jistotu, zamluvte si místo: suteren@r-mosty.cz

TĚŠÍME SE NA VÁS!

|  LEDEN 2019  | přejeme Vám krásný celý rok 2019 a těšíme se na Vás nejen na filmových útercích

8. LEDEN 2019
15.00 / DIL LEJLÁ / Německo 2016 / 71 min. / režie: Asli Özarslan / Lejlá Imret se před několika lety stala nejmladší starostkou v Turecku. Ve svých 26 letech stanula před nelehkým úkolem oživit rodné město Cizre.

19.00 / NEJVĚTŠÍ Z ČECHŮ / Česko 2010 / 95 min. / režie: Robert Sedláček / Chcete vědět, jestli je možné prolézt sqashovou pálkou? Kolik čtyřlístků musíte nasbírat, abyste překonali rekord? Kolik musíte sníst párků, abyste v tom byli nejlepší? A kam až se dá dojet na rotopedu?


15. LEDEN 2019

15.00 / MODRÝ TYGR / ČR 2012 / 90 min. / režie: Petr Oukropec / Johanka a Matyáš bydlí s rodiči v zapomenuté botanickézahradě uprostřed města, které řídí zlý starosta Rýp. Ve škole nezapadají mezi spolužáky, nepoužívají mobily a nenosí značkové oblečení, ale čtou knihy a rozumí přírodě. Johanka má obrovskou představivost a její myšlenky jí ožívají před očima ... / 6+


22. LEDEN 2019
15.00 / CIZINEC V RÁJI / Holandsko 2016 / 73 min. / režie: Guido Hendrikx / Co od Evropy vlastně chcete? Jsme pro vás jen rajská zahrada, jejíž plody můžete ve velkém otrhat? Podobné otázky slýchávají vyčerpaní imigranti, kteří právě překonali moře a připluli k evropským břehům.
19.00 / MUŽ BEZ MINULOSTI / Finsko 2002 / 97 min. / režie: Aki Kaurismäki / Muž s cestovní brašnou, který přijíždí do Helsinek,

je přepaden a zmlácen. Ztrácí paměť. Neví, jak se jmenuje, odkud přišel ... Příběh o lidech, kteří stále vědí, jak být něžní.

29. LEDEN 2019
OD 15.00 / DVOJPROJEKCE FILMŮ PRO DĚTI / 6+

SVĚTÝLKO / Francie 2003 / 15 min. / režie: Alain Gomis / Dakar, Senegal
Fatima je osmiletá holčička. Kdykoli otevře ledničku, přemýšlí nad tím, jestli až ji zavře, bude světlo svítit dál. ...

ZAČÁTEK ŠKOLNÍHO ROKU / Francie 1956 / 24 min. / režie Jacques Rozer

V provensálské vesničce začíná nový školní rok. René neudělal prázdninový domácí úkol, a tak hodí aktovku do řeky. Když dorazí do školy, obrátí se a vydá se cestou směrem k lesu. Několik hodin si užívá záškoláctví v přírodě zalité světlem, až nakonec náhodou najde svou aktovku...


19.00 - 20.30
/ PROJEKCE KRÁTKÝCH FILMŮ FAMU & TVŮRČÍ DÍLNA / KAŽDÉ POSLEDNÍ ÚTERÝ V MĚSÍCI

V roce 2014 vyhlásil prestižní filmový časopis The Hollywood Reporter žebříček nejlepších filmových škol na světě. Pražská FAMU se tehdy umístila na 4. místě! Přijďte se sami přesvědčit o tom, jestli je to zasloužené. Připravili jsme pro vás výběr krátkých filmů z FAMU, které na fakultě vznikly v posledních několika letech. Pásmo skládáme tak, abychom vám představili pestrost autorských přístupů vyučovaných na různých katedrách: od hraného filmu, animace, přes dokument k experimentálnímu filmu. Projekce bude doplněna lektorskými úvody jednotlivých filmů, které budou poukazovat na okolnosti jejich vývoje a výroby.

HISTORIE ROKU 2018

|

|

|

PROSINEC 2018

OZVĚNY SEVERSKÉHO FILMOVÉHO PODZIMU

4. PROSINCE 2018
15.00 / SENEKŮV DEN / Litva 2016 / 110 min.
// večer v tento den pravidelné promítání není / náhradou Vám nabízíme besedu s DANIELOU DRTINOVOU v rámci Setkávání s osobnostmi veřejného života s Janem Bártou od 19.30

11. PROSINCE 2018
15.00 / ROZHŘEŠENÍ / Finsko 2015 , 92 min.
19.00 / BIG TIME / Dánsko, Finsko,
Švédsko 2017 , 93 min.

18. PROSINCE 2018
15.00 / STAYING ALIVE / Norsko 2015, 83 min.
19.00 / KYSELÉ VÁNOCE / Švédsko 2015, 104 min.

LISTOPAD 2018

ŘÍJEN 2018

KAŽDÉ ÚTERÝ / nově Vám v měsíci říjnu díky spolupráci s Bontonfilm nabídneme nejen filmy dokumentární, ale také celovečerní snímky převážně české provenience. Do naší filmové nabídky také tento měsíc poprvé zařazujeme rodinný film a film pro nejmenší:)

Těšíme se na Vás! // VSTUP VOLNÝ / občerstvení k dispozici


2. října 2018

18.00 /
SILVANA
/ Švédsko 2017 / 90 min.

9.   října 2018
13.00 / PŘÍŠERKY POD HLADINOU
/ pohádka / Šp., USA, Belgie 2017 / 92 min.
18.00 /
SVĚT PODLE DALIBORKA / dokument  / ČR 2017

16.   října 2018
13.00 /
KOVÁŘ Z PODLESÍ / animák / rodinný film / ČR / SR 2013
18.00 / PROJEKT BABIČKA / dokument / Maďarsko / VB 2017/ 93. min.


23. října 2018
13.00 / 10 miliard - co máte na talíři?
/ dokument / Německo 2015 / 102 min.
18.00 / AsexuaLOVE
/ Česko 2018 / 40 min.

30. října 2018
13.00 / KOLA VERSUS AUTA
/ dokument / Švédsko 2015 / 88 min.
18.00 /
RODINA JE ZÁKLAD STÁTU / road movie  / ČR 2011

// rezervace vstupenek není nutná / vstup volný

ZÁŘÍ 2018

  4. září 2018
13.00 / Život začíná po stovce / Švédsko 2015 / 58 min.
18.00 / Nic jako dřív / ČR 2017 / 92 min.

1 1. září 2018  
 13.00 / Poslední sny / Dánsko 2013 / 59 min.
 18.00 / Děti online / ČR 2017 / 52 min.
// PO FILMU NÁSLEDUJE BESEDA S TVŮRKYNÍ KATEŘINOU HAGER // CCA OD 19.00 HODIN

18. září 2018
13.00 / Projekt babička / Maďarsko / Velká Británie 2017 / 93 min.
 18.00 / A Plastic Ocean / Hong Kong / VB 2016 /102 min.


25. září 2018 
13.00 / Hiphop -  erace / Nový Zéland 2014 / 93 min.
 18.00 / Plavba / Norsko 2015 / 55 min.


ČERVENEC & SRPEN 2018

3. červenec / domácí & sexuální násilí
13.00 / Lepším člověkem / Kanada 2017 / 79 min.
/ v původním znění s českými titulky / Attiye bylo 16, když navázala vážný vztah a stala se obětí domácího násilí. "Myslela jsem si, že takhle to ve vztazích chodí. A čekala jsem, že dřív nebo později mě zabije," vzpomíná pohnutě Attiya během terapeutického sezení, kterému přísedí i Steve. Dvacet let od jejich rozchodu souhlasil s tím, že se setkají před kamerami a dotknou se hluboko uložených ran.

18.00 /  Špína / Slovensko / ČR 2017 / 87 min.
/ v českém znění s EN titulky / Svět sedmnáctileté Leny plný snů a touhy rozbije znásilnění. Je to jako špína, která se nedá smýt. Lena si musí projít cestou, která už není jenom obyčejným dospíváním, ale spíš bojem se sebe samou. Okolí ji nechápe a už nikdy úplně nepochopí. Je to Lena, kdo se musí změnit,
dospět a pochopit, že není obětí a trest si nezaslouží ona, ale ten, kdo jí to udělal.


 31. červenec / příroda & ekologie
13.00 / Na sever od slunce / Norsko 2012 / 46 min.
Surfaři Inge a Jørn se na devět měsíců usadili na opuštěné pláži ostrova u břehů Norska daleko za polárním kruhem, kde našli nejen perfektní vlny, ale také spousty naplavených odpadků. Na pláži chtějí zůstat, dokud neposbírají alespoň tunu toho, co sem dennodenně přináší moře ze vzdálených míst.

18.00 /  A Plastic Ocean / Hong Kong / VB 2016 /102 min.
  Srdečně Vás zveme na promítání filmu A Plastic Ocean pod záštitou Greenpeace ČR, který odhaluje školující pravdu o úrovni znečištění a množství plastu v našich oceánech.

14. srpen / porušování lidských práv
13.00 / Zemřít pro design / USA 2016 / 73 min.
Výroba notebooků, mobilů a elektroniky vůbec je toxická. Zaměstnanci kvůli
agresivním chemikáliím umírají na nové druhy rakoviny, mají postižené děti.
Výrobci to vědí. Maří soudní procesy a tutlají informace už 30 let.

18.00 / Vyrob si svůj stát / Francie / UK 2015 / 80 min.
Rusko na jaře roku 2014 využilo mocenského vakua v Kyjevě k destabilizaci
Ukrajiny a provedlo nepřiznanou separatistickou operaci na Donbase.


28. srpen / příroda
13.00 / Ohrožená semínka / USA 2016 / 94 min.
Kousek za polárním kruhem na ostrově Špicberky stojí betonová stavba
připomínající atomový kryt. Nacházejí se v ní tisíce rostlinných semen z celého světa, které jsou tu střeženy před možnými globálními krizemi.

18.00 /    Planeta Česko / ČR 2017 / 81 min.
Naše příroda je pestrá jako málokde na světě. Krásu a dobrodružství máme
na dosah ruky - stačí se jen dobře dívat! První celovečerní film o české přírodě ukazuje díky nejmodernějším technologiím fascinující dobrodružství zvířat a rostlin žijících kolem nás zcela zblízka.


ČERVEN 2018

 V červnu Vám mimo ostatních dokumentů FF Jeden svět nabízíme 3 dokumenty z FF Jeden svět 2018 / MĚSTO DUCHŮ / ZA HRANICEMI MOŽNOSTÍ & PIRIPKURA
a díky organizaci GREENPEACE nabízíme ojedinělý dokument A PLASTIC OCEAN

5. červen
   13.00 Piráti ze Salé / UK 2014 / 78 min.
    18.00 Město duchů / USA 2017 / 90 min. 

12. červen
13.00  A Plastic Ocean / USA 2016 / 111 min. / GREENPEACE
 18.00 Běloruský sen / Rusko 2011 /55 min.

19. červen
  13.00 Nemusíš s láskou, stačí s citem / ČR 2015 /52 min.
   18.00 Za hranicemi možností / Finsko / Německo / Polsko 2017 / 74 min. 

26. červen
13.00 Verdikt v Maďarsku / Maďarsko 2013 / 107 min.
 18.00 Piripkura / Brazílie 2017 / 81 min.

ČERVENEC & SRPEN 2018

UPLYNULÉ MĚSÍCE & FILMOVÉ PROJEKCE

KVĚTEN 2018 / 1. & 8. května jsou státní svátky / KCH SUTERÉN uzavřeno
15. květen
13.00 Sedm písní pro dlouhý život / VB 2015 / 83 min. 
  18.00 #chicagoGirl / USA / Sýrie 2013 / 74 min.

22. květen 2018
13.00 Slyšet očima / Rakousko 2016 / 89 min. 
  18.00 Epicentrum / ČR 1993 / 38 min. 

29. květen
13.00 Aminin profil / Kanada 2015 / 84 min.
18.00 Film jako Brno / ČR 2011 / 63 min.


UZAVŘENÁ PROMÍTÁNÍ PRO ŠKOLY na míru dle vzdělávacího plánu školy / ZDARMA

/// Jste učitelem, ředitelem, metodikem prevence ZŠ / SŠ / VŠ ?
/// Rádi byste s Vaší třídou shlédli některý z filmů z našeho seznamu nabízených titulů?
/// Neváhejte nás kontaktovat, uspořádáme Vám na míru dle Vašich časových možností uzavřené promítání

/ kontakt:  zuzanac@r-mosty.cz //


... V PŘEDCHOZÍCH MĚSÍCÍCH JSTE MOHLI SHLÉDNOUT...

DUBEN 2018
3. duben 2018
13:00 H2Omx / Mexico 2013 / 82 min.
18:00 Gayby Baby / Austrálie 2015 / 85 min.
10. duben 2018
13:00 Kola versus auta / Švédsko 2015 / 88 min.
18:00 Plavba / Norsko 2015 / 55 min.
17. duben 2018
13:00 Sejde z očí, sejde z mysli / Kanada 2014 / 87 min.
18:00 Punkový syndrom / Finsko 2012 / 85 min.
24. duben 2018
13:00 Vražedná pole na Srí Lance / Velká Británie 2013 / 93 min.
18:00 Prachy v prachu / Estonsko 2013 / 98 min.

BŘEZEN 2018
6. březen 2018

13:00 Tři dary / ČR 2012 / 26 min.
18:00 Zeptejte se sexperta / USA / Indie 2017 / 80 min.
13. březen 2018
13:00 ThuleTuvalu / Švýcarsko 2017 / 96 min.
18:00 Na sever od slunce / Norsko 2012 / 46 min.
20. březen 2018
13:00 Epidemie svobody / ČR 2017 / 67 min.
18:00 Úžasný Ázerbájdžán / Velká Británie 2012 / 60 min.
27. březen 2018
13:00 Zločinci podle zákona / Izrael / Německo / Španělsko 2010 / 91 min.
18:00 V paprscích slunce / Rus. / ČR / Něm. / S. Koera / Lotyšsko 2015 / 90 min.

ÚNOR 2018
6. únor

13:00 10 miliard - Co máte na talíři? / Německo 2015
18:00 Viva Cuba Libre / Kuba 2013
13. únor
13:00 Manželka za 50 ovcí / Švédsko 2010
18:00 Sonita / Írán / Německo / Švýcarsko 2015
20. únor
13:00 Máma z basy / ČR 2017
18:00 Špína / Slovensko / Česko 2017 / film v českém znění s EN titulky
27. únor
13:00 Na stupních vítězů / Německo / Rakousko 2010
18:00 Švédská teorie lásky / Švédsko 2015