OSOBNOSTI V KCH
... SETKÁVÁNÍ S OSOBNOSTMI VEŘEJNÉHO ŽIVOTA S JANEM BÁRTOU

Od ledna 2018 vede v Komunitním centru Husitská / SUTERÉN výtvarník a dlouholetý humanitární pracovník Jan Bárta rozhovory s osobnostmi veřejného života.

Jan Bárta, B.Th. je výtvarník, publicista a humanitární pracovník. V letech 2004-2012 působil jako ředitel humanitární organizace ADRA. V současnosti je ředitelem Letního domu, který od roku 1997 pomáhá dětem a mladým lidem z dětských domovů. Více o Janu Bártovi ZDE
Pro přesná data setkání prosíme sledujte naše stránky / FB / Radniční noviny Prahy 3 / informační tabule KCH na adrese Husitská 74.

SETKÁVÁNÍ S OSOBNOSTMI
& VYBRANÉ AKCE V KCH MŮŽETE SLEDOVAT NA YOUTUBE KANÁLU KCH

23. DUBEN 2019 / 19.30

Hostem Jana Bárty bude tentokrát výkonná ředitelka UNICEF PAVLA GOMBA

TĚŠÍME SE NA VÁS!

HOSTY JANA BÁRTY JIŽ BYLI

12. březen 2019
dánská dokumentaristka BRIT JENSEN

5. únor 2019
PETR KOLÁŘ, bývalý velvyslanec v USA & Rusku.

15. ledna 2019
Prvním hostem Jana Bárty v roce 2019 byl novinář
a pedagog DAVID KLIMEŠ
. Jako hlavní analytik týdeníku Ekonom komentuje ekonomické a politické dění.
Vyučuje komunikaci na Fakultě sociálních věd. Vystudoval žurnalistiku, historii a mediální studia. Doktorát obhájil v roce 2012. Naposledy vyšla jeho kniha "Jak probudit Česko: recept na úspěšnou republiku".

4. prosince 2018
DANIELA DRTINOVÁ / redaktorka / novinářka / právnička
10. jubilejní host Setkávání s osobnostmi veřejného života s Janem Bártou. Daniela Drtinová vystudovala práva, od roku 1993 působila v České televizi, kde uváděla Interview ČT24 a také pořad Události, komentáře. V roce 2014 spolu s moderátorem Martinem Veselovským a editorem Janem Rozkošným založila DVTV. Za svou novinářskou práci získala Cenu Karla Havlíčka Borovského.

27.  listopad 2018
IVA PEKÁRKOVÁ / česká spisovatelka / překladatelka
beseda /
čtení úryvků z nové knihy TŘÍSKYhttps://www.kosmas.cz/knihy/249427/trisky/.  Hostem Kateřina Hager, režisérka připravovaného dokumentu "A Marriage", který je knihou Ivy Pekárkové inspirovaný.

30. října 2018 / 19.30
PETR VACEK / herec, moderátor a člověk věnující se mnoha
dobročinným projektům byl již osmým hostem Jana Bárty

25. září 2018 / 19.30
MICHAL LUKEŠ / generální ředitel Národního muzea
oficiální životopis

12. června 2018 / 19.30
DANIEL ŠPINAR / divadelní režisér a umělecký ředitel Činohry Národního divadla v Praze

Působil jako kmenový režisér Divadla na Vinohradech, kde zinscenoval Vojcka Georga Büchnera (2009), za nějž obdržel Cenu Alfréda Radoka a Cenu Josefa Balvína. Spolupracoval s mnoha pražskými i mimopražskými divadly jako režisér na volné noze, a vytvořil na tři desítky titulů. Koncem roku 2014 zvítězil s koncepcí Nová krev ve výběrovém řízení na post uměleckého ředitele Činohry Národního divadla v Praze a zastává jej od září 2015 doposud.

22. května 2018 / 19.30
PETRA PROCHÁZKOVÁ / česká humanitární pracovnice a novinářka. Pracovala jako zahraniční korespondentka a válečná zpravodajka. Její první reportáže pocházely z Abcházie. V roce 2000 přerušila zpravodajskou práci a po dobu jednoho roku se intenzivně věnovala humanitární práci v Grozném. Založila zde dětský domov pro válečné sirotky.
V současnosti je statutárním zástupcem organizace Berkat, pomáhající těm, kteří strádají v důsledku válečných konfliktů. Je také zpravodajkou Lidových novin pro Ukrajinu.
:::: VIDEO ZE SETKÁNÍ S PETROU PROCHÁZKOVOU

10. dubna 2018 / 19.30
TEREZA BOUČKOVÁ / spisovatelka, scénáristka a publicistka
Hovořila nejen o svém psaní, ale také o tom, jak žila a jak vzpomínala na minulost, kterou stále ještě nazýváme dobou totalitní.

13. března 2018 / 19:30
VLADIMÍR FRANZ / Již třetím hostem humanitárního pracovníka Jana Bárty bude v Komunitním centru Husitská Prof. JUDr. Vladimír Franz (*1959) hudební skladatel, výtvarník, vysokoškolský pedagog, publicista básník a dramatik. Od počátku 80. let skládá scénickou hudbu, za niž získal řadu ocenění, věnuje se rovněž volné hudební tvorbě a kompozici hudby filmové, televizní a rozhlasové. Věnuje se rovněž výtvarné tvorbě. Působí jako pedagog na Divadelní fakultě AMU a od roku 2016 na Univerzitě J. E. Purkyně v Ústí nad Labem. Pozornost médií poutá především svým nezvykle rozsáhlým tetováním.

6. února 2018 / 19.30
MARTIN FENDRYCH / novinář / spisovatel & bývalý politik
Za totality, kdy předčasně ukončil strojní fakultu ČVUT, vykonával nekvalifikované práce a aktivně se účastnil na vydávání samizdatu Vokno. Po sametové revoluci se stal mluvčím federálního ministra vnitra Jána Langoše a posléze náměstkem ministra vnitra Jana Rumla. Byl redaktorem časopisu Respekt, v němž zastával krátce i funkci šéfredaktora. V současnosti je komentátorem www.aktualne.cz a deníku Insider. Vydal deník Jako pták na drátě, básně Kotlino úst - Mundhöhle a román Samcologie.

16. ledna 2018 / 19.30
PhDr. JAN JANDOUREK, Ph.D. / kněz, sociolog, spisovatel a publicista
Absolvoval Katolickou teologickou fakultu a Fakultu sociálních věd (obor sociologie) na Univerzitě Karlově. Postgraduálně vystudoval sociologii na FSV UK. Působil jako kněz, v současné době je jedním ze starokatolických kněží v Praze. Pracoval jako redaktor Českého týdeníku, Reflexu, MF Dnes a dalších periodik. Od října 2000 do září 2005 byl členem Centra komparatistiky při FF UK v Praze. V komparatistice se převážně zabýval moderní světovou literaturou a problémem "pokleslých žánrů". Začátkem roku 2006 založil nakladatelství Tartaros.