OSOBNOSTI V KCH
... SETKÁVÁNÍ S OSOBNOSTMI VEŘEJNÉHO ŽIVOTA S JANEM BÁRTOU

Od ledna v KCH SUTERÉN vede výtvarník a dlouholetý humanitární pracovník Jan Bárta
v Komunitním centru Husitská / SUTERÉN rozhovory s osobnostmi veřejného života.
Pro přesná data setkání prosíme sledujte naše stránky / Radniční noviny pro Prahu 3
nebo informační tabule KCH na adrese Husitská 74.

SETKÁVÁNÍ S OSOBNOSTMI & VYBRANÉ AKCE V KCH MŮŽETE SLEDOVAT NA YOUTUBE KANÁLU KCH


Dalším milým hostem Jana Bárty v cyklu SETKÁVÁNÍ S OSOBNOSTMI VEŘEJNÉHO ŽIVOTA v Komunitním centru Husitská bude česká prozaička, publicistka a překladatelka IVA PEKÁRKOVÁ.
Těšit se můžete nejen na besedu, ale i čtení úryvků z nové knihy TŘÍSKY, kterou Iva Pekárková nedávno vydala. https://www.kosmas.cz/knihy/249427/trisky/

VSTUP VOLNÝ // TĚŠÍME SE NA VÁS!
FB event


HOSTY JANA BÁRTY JIŽ BYLI

30. října 2018 / 19.30
Petr Vacek / herec, moderátor a člověk věnující se mnoha
dobročinným projektům byl již osmým hostem Jana Bárty

25. září 2018 / 19.30
Michal Lukeš / generální ředitel Národního muzea
oficiální životopis


12. června 2018 / 19.30
Daniel Špinar / divadelní režisér a umělecký ředitel Činohry Národního divadla v Praze

Působil jako kmenový režisér Divadla na Vinohradech, kde zinscenoval Vojcka Georga Büchnera (2009), za nějž obdržel Cenu Alfréda Radoka a Cenu Josefa Balvína. Spolupracoval s mnoha pražskými i mimopražskými divadly jako režisér na volné noze, a vytvořil na tři desítky titulů. Koncem roku 2014 zvítězil s koncepcí Nová krev ve výběrovém řízení na post uměleckého ředitele Činohry Národního divadla v Praze a zastává jej od září 2015 doposud.

22. května 2018 / 19.30
Petra Procházková / česká humanitární pracovnice a novinářka
Pracovala jako zahraniční korespondentka a válečná zpravodajka. Její první reportáže pocházely z Abcházie. V roce 2000 přerušila zpravodajskou práci a po dobu jednoho roku se intenzivně věnovala humanitární práci v Grozném. Založila zde dětský domov pro válečné sirotky.
V současnosti je statutárním zástupcem organizace Berkat, pomáhající těm, kteří strádají v důsledku válečných konfliktů. Je také zpravodajkou Lidových novin pro Ukrajinu.
:::: VIDEO ZE SETKÁNÍ S PETROU PROCHÁZKOVOU

10. dubna 2018 / 19.30
Tereza Boučková / spisovatelka, scénáristka a publicistka
Hovořila nejen o svém psaní, ale také o tom, jak žila a jak vzpomínala na minulost, kterou stále ještě nazýváme dobou totalitní.

13. března 2018 / 19:30
Vladimír Franz
Již třetím hostem humanitárního pracovníka Jana Bárty bude v Komunitním centru Husitská Prof. JUDr. Vladimír Franz (*1959) hudební skladatel, výtvarník, vysokoškolský pedagog, publicista básník a dramatik. Od počátku 80. let skládá scénickou hudbu, za niž získal řadu ocenění, věnuje se rovněž volné hudební tvorbě a kompozici hudby filmové, televizní a rozhlasové. Věnuje se rovněž výtvarné tvorbě. Působí jako pedagog na Divadelní fakultě AMU a od roku 2016 na Univerzitě J. E. Purkyně v Ústí nad Labem. Pozornost médií poutá především svým nezvykle rozsáhlým tetováním.

6. února 2018 / 19.30
Martin Fendrych / novinář, spisovatel a bývalý politik
Za totality, kdy předčasně ukončil strojní fakultu ČVUT, vykonával nekvalifikované práce a aktivně se účastnil na vydávání samizdatu Vokno. Po sametové revoluci se stal mluvčím federálního ministra vnitra Jána Langoše a posléze náměstkem ministra vnitra Jana Rumla. Byl redaktorem časopisu Respekt, v němž zastával krátce i funkci šéfredaktora. V současnosti je komentátorem www.aktualne.cz a deníku Insider. Vydal deník Jako pták na drátě, básně Kotlino úst - Mundhöhle a román Samcologie.

16. ledna 2018 / 19.30
PhDr. Jan Jandourek, Ph.D. / kněz, sociolog, spisovatel a publicista
Absolvoval Katolickou teologickou fakultu a Fakultu sociálních věd (obor sociologie) na Univerzitě Karlově. Postgraduálně vystudoval sociologii na FSV UK. Působil jako kněz, v současné době je jedním ze starokatolických kněží v Praze. Pracoval jako redaktor Českého týdeníku, Reflexu, MF Dnes a dalších periodik. Od října 2000 do září 2005 byl členem Centra komparatistiky při FF UK v Praze. V komparatistice se převážně zabýval moderní světovou literaturou a problémem "pokleslých žánrů". Začátkem roku 2006 založil nakladatelství Tartaros.