TEREZA SÁTROVÁ

19.11.2019

Ve středu 20. listopadu 2019 od 18.00 se uskutečnila  SLAVNOSTNÍ VERNISÁŽ OBRAZŮ TEREZY SÁTROVÉ. Výstavy trvala do konce roku 2019. Děkujeme autorce, že u nás vystavovala!

O AUTORCE
Narodila jsem se v roce 1986 v Havlíčkově Brodě, ale od svých čtyř let žiji v Praze. K malování jsem se dostala již jako malá. Svůj první obraz jsem namalovala ve svých deseti letech a jsou na něm motivy květin a motylů. Poté jsem se věnovala jiným věcem a malování šlo na dlouhou dobu stranou. Znovu mě k malování přivedla vlastně náhoda, jednoho dne se mi rozbil počítač a zkusila jsem zase malovat. A tak vznikl můj první abstraktní obraz na plátně. To bylo někdy v roce 2004. Od té doby jsem už malovat nepřestala. Malování mě stále baví a stalo se nedílnou součástí mého života. Pomáhá mi překonávat stres a je lékem na moje trable spojené s duševním onemocněním, které mě potkalo a nyní ho i díky umění, práci a přátelům zdolávám mnohem snadněji než na počátku. Na většině z obrazů se objevují motivy stromů, zvířat, krajin a květin. Na několika mých obrazech můžete najít i motivy abstraktní. Maluji vše, co mě v mém okolí zaujme. Při malování nic neřeším a prostě jen maluji.
Na plátno používám akrylové barvy a na papír maluji akvarelovými
pastelkami.

Na závěr bych lidem popřála:
"Život vás učí a mění, celý život se má úplně každý co učit
a poznávat nové věci a také vědět a věřit, proč tu je."
Tereza Sátrová


Výstava potrvá do konce roku 2019 a můžete ji navštívit v době programu pro veřejnost nebo po předchozí domluvě / suteren@r-mosty.cz
Těšíme se na Vás!