TEREZA SÁTROVA PODRUHÉ / VÝSTAVA V KOMUNITNÍM CENTRU HUSITSKÁ

22.10.2021

Srdečně Vás zveme na v pořadí již desátou výstavu Terezy Sátrové. V Komunitním centru Husitská / SUTERÉN bude vystavovat již podruhé. A máme z toho velkou radost:)

O AUTORCE
Narodila jsem se v roce 1986 v Havlíčkově Brodě, ale od svých čtyř let žiji v Praze. K malování jsem se dostala již jako malá. Svůj první obraz jsem namalovala ve svých deseti letech a jsou na něm motivy květin a motylů. Poté jsem se věnovala jiným věcem a malování šlo na dlouhou dobu stranou. Znovu mě k malování přivedla vlastně náhoda, jednoho dne se mi rozbil počítač a zkusila jsem zase malovat. A tak vznikl můj první abstraktní obraz na plátně. To bylo někdy v roce 2004. Od té doby jsem už malovat nepřestala. Malování mě stále baví a stalo se nedílnou součástí mého života. Pomáhá mi překonávat stres a je lékem na moje trable spojené s duševním onemocněním, které mě potkalo a nyní ho i díky umění, práci a přátelům zdolávám mnohem snadněji než na počátku.
Na většině z obrazů se objevují motivy stromů, zvířat, krajin a květin. Na několika mých obrazech můžete najít i motivy abstraktní. Maluji vše, co mě v mém okolí zaujme. Při malování nic neřeším a prostě jen maluji. Na plátno používám akrylové barvy a na papír maluji akvarelovými pastelkami.
Na závěr bych lidem popřála:
"Život vás učí a mění, celý život se má úplně každý co učit
a poznávat nové věci a také vědět a věřit, proč tu je."

Tereza Sátrová